Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:5 lipca 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena
A+ A A-

Życzeniami rocznicowe Prezesa Związku Żołnierzy Wojska Polskiego dla naszego Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Gryficach.

Czytaj dalej...

Dnia 8 maja 2020r. minęło 75 lat od zakończenia II Wojny Światowej gdy w dniu 7 maja 1945 roku, w kwaterze głównej gen. Dwighta D. Eisenhowera w Reims, hitlerowski gen. Alfred Jodl, w obecności przedstawicieli czterech mocarstw alianckich, podpisał akt bezwarunkowej kapitulacji Niemiec, który wszedł w życie 8 maja 1945 roku.

Czytaj dalej...

W dniu 31 stycznia 2020 roku na terenie dywizjonu rakietowego w Mrzeżynie odbył się Uroczysty Apel z okazji przekazania i objęcia obowiązków dowódcy 36. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej w obecności przedstawiciela 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej ppłk Antoniego Sidoruka. Ppłk Paweł Grabowiec dotychczasowy dowódca 36 dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżynie przekazał obowiązki swojemu następcy majorowi Krzysztofowi Łuczakowi.

Czytaj dalej...

W dniu 5 marca 2020 r. w kawiarence Gryfickiego Domu Kultury odbyło się integracyjno okolicznościowe spotkanie członków Zarządu i Komisji socjalnej Koła nr 24 Związku Żołnierzy WP z kobietami, z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem spotkania był Zarząd Koła przy współudziale członków Komisji Socjalnej.

Czytaj dalej...

W środę 11 marca obchodziliśmy w kole PZN Gryfice Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w nieco odmienny sposób. Pomimo, że rano pogoda była nieciekawa to na miejscu okazało się , że świeci pięknie słońce, ale niestety wiał silny wiatr. Pomimo to nie zraziliśmy się i realizowaliśmy nasz wyjazd.

Czytaj dalej...

Gryfickie Spotkanie Noworoczne 2020.

Dnia 25.01.2020r. w Sali Widowiskowej Gryfickiego Domu Kultury odbyło się uroczyste Spotkanie Noworoczne. Uroczystość ta organizowana jest od wielu lat przez Urząd Gminny Gryfice, w celu podsumowania osiągnięć gospodarczych w 2019 roku oraz przedstawić plany zamierzeń na 2020 rok. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowy gminy i liczne grono osób reprezentujących instytucje, zakłady pracy, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia społeczne oraz mieszkańcy Gryfic i zaproszeni Goście.

Czytaj dalej...

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i pamiętamy jak ważną rolę w naszym życiu pełnią Babcie i Dziadkowie. 21 i 22 stycznia to tylko symboliczne święto w naszym kalendarzu. Tak naprawdę to każdego dnia w roku Babcie i Dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. Babcia i Dziadek to ukochane osoby, które najlepiej potrafią zrozumieć swoje wnuki.

Czytaj dalej...

Dnia 19 grudnia 2019 roku w Kawiarni Gryfickiego Domu Kultury odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe członków Gryfickiego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz członków Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę. Organizatorem spotkania był Zarząd Koła Związku Kombatantów RP i BWP.

Czytaj dalej...

Na wniosek Urzędu Stanu Cywilnego Miasta i Gminy w Gryficach, Prezydent RP Andrzej Duda uhonorował Medalem „Za Długoletnie Pozycie Małżeńskie" 7 par, które przeżyły wspólnie 50 lat i obchodziły „Złote Gody". „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie", to szczególne odznaczenie na które pracuje małżeństwo ponad 18 250 dni i nocy.

Czytaj dalej...

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada to jedno z najważniejszych świąt narodowych Polski. W bieżącym roku obchodzona jest 101 Rocznica odzyskania niepodległości. Upamiętnia ona wydarzenia z 11 listopada 1918 roku, kiedy Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli. Polska zniknęła z mapy świata w 1795 roku, kiedy to Prusy, Austria i Rosja dokonały trzeciego rozbioru Polski. Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Walka o niepodległość Polski trwała długo, aż w końcu, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość.

Czytaj dalej...

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk