Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:17 lipca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy
A+ A A-

SPOTKANIE WIGILIJNE „OPŁATEK-2017” CZŁONKÓW KOŁA NR 24 ZŻ WP

Święta Bożego Narodzenia nierozłącznie kojarzą się z tradycją łamania się opłatkiem, to czas na zadumę i refleksję, sprzyjający także spotkaniom integracyjnym. W takim charakterze w dniu 15 grudnia 2017 roku w restauracji „Polskie Smaki" odbyło się Uroczyste Wigilijno Opłatkowe spotkanie członków Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Organizatorem spotkania był Zarząd i Komisja Socjalno-Zdrowotna Koła ZZ WP.

W spotkaniu liczny udział wzięli członkowie Koła ZŻ WP, a uroczystości uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, dyr. SP-3 p. Agnieszka Mackojć, dowódca 36 dr OP ppłk Paweł Grabowiec oraz wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Weteranów i Rezerwistów WOP im. gen. Gągora w Szczecinie Pan Mirosław Borowski.
Uroczystość Wigilijną rozpoczął prezes Zarządu Koła ZŻ WP Krzysztof Tokarczyk, który jako gospodarz spotkania, serdecznie powitał zaproszonych gości i licznie przybyłych członków Koła oraz złożył im najmilsze świąteczno-noworoczne życzenia. W krótkich słowach omówił osiągnięcia członków Koła w działalności organizacyjnej, socjalno zdrowotnej i w zawodach strzelecko-obronnych. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych w bieżącym roku członków Koła: ŚP. st. chor. szt. Stanisława Zubko I ppłk Władysława Mrozika.

Po czym nastąpiła miła uroczystość wręczenia wyróżnień, które na wniosek Zarządu Koła, Kapituła Zarządu Głównego ZŻ WP, Uchwałą nr 4/2017 z dnia 15.04.2017r wyróżniła najbardziej aktywnych i zasłużonych na rzecz Związku Żołnierzy WP. :

SREBRNYM KRZYŻEM "ZA ZASŁUGI DLA ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WP"
- WALCZAK Grzegorz

BRĄZOWYM KRZYŻEM "ZA ZASŁUGI DLA ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WP"
- KARACZYN Ryszard

ODZNAKĄ HONOROWĄ "ZA ZASŁUGI DLA ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WP"
- SZAFONI Janusz
- DZIERKOWSKI Jan
- DĄBROWSKI Jerzy
- KLATKA Tadeusz
- RAZMUS Stanisław

MEDALEM XXXV LECIA ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO
- ŻOŁNA Zbigniew
- PODMOKŁY Romuald
- CHRUŚCIEL Jan
-WISŁAWSKI Krzysztof
-Pan BOROWSKI Mirosław

ODZNAKA I LEGITYMACJA KOŁA
-KORNICKI Edward
-Pani ADAMSKA Halina

Prezes Zarządu Koła Krzysztof Tokarczyk w imieniu Prezesa Zarządu Głównego Związku Żołnierzy WP uhonorował wyróżnionych.
Natomiast wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego im. gen. Gągora w Szczecinie Pan Mirosław Borowski wręczył przyznane Uchwałą Kapituły Związku Weteranów I rezerwistów Wojska Polskiego w Szczecinie nr 27 /2017 z dnia 14.08.2017r. wyróżnienia:

KRZYŻ - ODZNAKĘ W STOPNIU ZŁOTYM "WETERANOM WOP, REZERWISTOM SG I SYMPATYKOM.
-st. chor. szt. DĄBROWSKI Jerzy

KRZYŻ - ODZNAKĘ W STOPNIU SREBRNYM "WETERANOM WOP, REZERWISTOM SG I SYMPATYKOM.
-płk TOKARCZYK Krzysztof
-ppłk WALCZAK Grzegorz

Po wyróżnieniach, uczestnicy spotkania tradycyjnie dzielili się opłatkami i składali sobie wzajemnie najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne a po nich zasiedli do stołów aby w typowo rodzinnej atmosferze przystąpić do spożywania podawanych wigilijnych potraw. Na świątecznych stołach nie zabrakło tradycyjnych posiłków, charakterystycznych dla świąt Bożego Narodzenia, jak barszcz czerwony z uszkami, smażone ryby , pierogi z grzybami i kapustą oraz zimne i ciepłe napoje a także owoce.

Spotkanie Opłatkowe zorganizowane przez Zarząd Koła, przebiegało w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości a członkowie koła spędzili je tak, jak w rodzinnym gronie. Wszyscy byli zadowoleni, że mogli się spotkać w koleżeńskim gremium i powspominać dawne czasy służby wojskowej, które spędzili w gryfickich jednostkach oraz porozmawiać o planach na następne lata.
Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego 2018 Roku.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*