Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:21 października 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Halka, Filip, Przybysław
A+ A A-

Wernisaż st. chor. sztab. w st. spocz. Jerzego Dąbrowskiego pt. „Wielkie historie w małych znakach"

       Dniu 10 sierpnia 2017r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie! odbył się wernisaż wystawy Jerzego Dąbrowskiego „Wielkie historie w małych znakach" z okazji  85 rocznicy "Święta Lotnictwa Polskiego”

       Autorem, organizatorem i gospodarzem wystawy był sekretarz Zarządu Koła nr 24 ZŻ WP  st. chor. sztab. w st. spocz. Jerzy Dąbrowski, który od ponad 30 lat jest wielce zamiłowanym hobbystą i pasjonatem w kolekcjonowaniu odznak i orderów oraz pamiątek po jednostkach lotniczych i rakietowych WOPK, OP i Sił Powietrznych. Pełnił on w latach 1976-2001 r.  zawodową służbę wojskową w pionie Szefa Sztabu 26 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej.

      Jako gospodarz wystawy  Jerzy Dąbrowski, serdecznie powitał licznie przybyłych i zwiedzających gości.  W wernisażu udział wzięli m.in. członkowie Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i licznie przybyli mieszkańcy Nowogardu.

       W prezentowanej ekspozycji wystawowej znalazła się bardzo bogata kolekcja odznak, medali i orderów oraz  pamiątek związanych z historią jednostek lotniczych podległych dowództwu WOPK i Sił Powietrznych.

      Miłym akcentem, podczas wernisażu, było wręczenie Jerzemu Dąbrowskiemu, przez Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Anetę WYSOSZYŃSKĄ,  pięknej pamiątkowej filiżanki i książki o historii Nowogardu.

 

     Wernisaż cieszył się  dużym zainteresowaniem zwiedzających, gdyż zaprezentowana kolekcja odznak zawierała bardzo bogatą wiedzę historyczną o rozwoju i bazowaniu jednostek Lotnictwa Polskiego.

Wystawa czynna będzie do dnia 30 sierpnia 2017r. (Mieczmar)

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk