Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:17 lipca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy
A+ A A-

Wernisaż st. chor. sztab. w st. spocz. Jerzego Dąbrowskiego pt. „Wielkie historie w małych znakach"

       Dniu 10 sierpnia 2017r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie! odbył się wernisaż wystawy Jerzego Dąbrowskiego „Wielkie historie w małych znakach" z okazji  85 rocznicy "Święta Lotnictwa Polskiego”

       Autorem, organizatorem i gospodarzem wystawy był sekretarz Zarządu Koła nr 24 ZŻ WP  st. chor. sztab. w st. spocz. Jerzy Dąbrowski, który od ponad 30 lat jest wielce zamiłowanym hobbystą i pasjonatem w kolekcjonowaniu odznak i orderów oraz pamiątek po jednostkach lotniczych i rakietowych WOPK, OP i Sił Powietrznych. Pełnił on w latach 1976-2001 r.  zawodową służbę wojskową w pionie Szefa Sztabu 26 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej.

      Jako gospodarz wystawy  Jerzy Dąbrowski, serdecznie powitał licznie przybyłych i zwiedzających gości.  W wernisażu udział wzięli m.in. członkowie Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i licznie przybyli mieszkańcy Nowogardu.

       W prezentowanej ekspozycji wystawowej znalazła się bardzo bogata kolekcja odznak, medali i orderów oraz  pamiątek związanych z historią jednostek lotniczych podległych dowództwu WOPK i Sił Powietrznych.

      Miłym akcentem, podczas wernisażu, było wręczenie Jerzemu Dąbrowskiemu, przez Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Anetę WYSOSZYŃSKĄ,  pięknej pamiątkowej filiżanki i książki o historii Nowogardu.

 

     Wernisaż cieszył się  dużym zainteresowaniem zwiedzających, gdyż zaprezentowana kolekcja odznak zawierała bardzo bogatą wiedzę historyczną o rozwoju i bazowaniu jednostek Lotnictwa Polskiego.

Wystawa czynna będzie do dnia 30 sierpnia 2017r. (Mieczmar)

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*