Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:21 października 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Halka, Filip, Przybysław
A+ A A-

Ostatnia droga zasłużonego Oficera Wojska Polskiego

W dniu 7 lipca 2017r. w wieku 85 lat po ciężkiej i długotrwałej chorobie odszedł od nas na wieczną wartę długoletni członek Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, absolwent Oficerskiej Szkoły Piechoty w Jeleniej Górze, wzorowy oficer administracji w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Gryficach, odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi RP oraz złotą Odznaką Gryfa Pomorskiego, ppłk w stanie spoczynku Władysław Mrozik s. Michała.


W dniu 12 lipca 2017 roku w kaplicy Starego Cmentarza Komunalnego została odprawiona Msza Święta w intencji zmarłego śp. Władysława a następnie pożegnanie i odprowadzenie Jego zwłok do miejsca wiecznego spoczynku. W ostatniej drodze zmarłego, w obecności asysty honorowej żołnierzy z 36 dr OP oraz pocztu sztandarowego Zarządu Wojewódzkiego ZŻ WP w składzie Romuald Podmokły, Tadeusz Klatka i Zenon Szpakowski, towarzyszyli Żona Halina, córki i najbliższa rodzina zmarłego oraz członkowie Koła nr 24 ZŻ WP, koledzy ze służby wojskowej i pracy oraz przyjaciele i znajomi.

W imieniu członków Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego pożegnał Go prezes Zarządu Koła płk rez. Krzysztof Tokarczyk, który podczas stosownej laudacji przypomniał drogę życiową śp. ppłk Władysława Mrozika, podkreślając jego zasługi dla Obronności Kraju a w ostatnich słowach powiedział m.in. „Dziękujemy Ci za Twoją aktywność, koleżeńskość i skromność". „Żegnamy Cię w wielkim smutku, Pamięć o Tobie zachowamy w naszych sercach. Spoczywaj w spokoju. Niech Ziemia Gryficka lekką Ci będzie. Cześć Twej pamięci. ".
Rodzinie Zmarłego, przekazano od członków Koła wyrazy szczerego współczucia i żalu. Natomiast delegacja członków Koła nr 24 ZŻ WP w składzie Maria Chyla, Elżbieta Obermajer, Tadeusz Sokół i Mieczysław Marcinkowski na mogile śp ppłka Władysława Mrozika złożyła pożegnalną wiązankę kwiatów.
Uroczystości pogrzebowe zostały przeprowadzone zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym a zakończyły się odegraniem przez trębacza melodii „Cisza" i „Spij Kolego". (Mieczmar)

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk