Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:17 lipca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy
A+ A A-

SPOTKANIE INTEGRACYJNO-ROCZNICOWE KOŁA NR 24 ZŻ WP

W bieżącym roku minęło 36 lat od historycznego zebrania inaugurującego powołanie do życia organizacji związkowej, Koła nr 24 ZBŻZ, która skupiała byłych żołnierzy zawodowych zamieszkujących na terenie garnizonu wojskowego w Gryficach. Głównym celem powołanego Koła była obrona interesów socjalno-zdrowotnych i społecznych oraz integrowanie środowiska byłych żołnierzy zawodowych, emerytów i rencistów wojskowych oraz ich rodzin a tak że wspieranie, po przez społeczne działania wokół spraw obronnych państwa.

 

Dla uczczenia Jubileuszu 36 lecia Koła nr 24 ZŻ WP, im. I Armii Wojska Polskiego, Zarząd Koła zorganizował w dniu 10.06.2017r. na strzelnicy LOK integracyjno-rocznicowe spotkanie członków Koła.

  

Prezes Zarządu Koła, Krzysztof Tokarczyk jako jego gospodarz serdecznie powitał licznie przybyłych uczestników i zapoznał ich z jego przebiegiem oraz organizacją. Miłym akcentem w czasie powitania było wręczenie przez prezesa Koła legitymacji członkowskiej i odznaki organizacyjnej Eugeniuszowi Janczowi, nowemu członkowi Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
Spotkanie rozpoczęło się od zawodów strzeleckich. Kierownikiem zawodów, a zarazem Sędzią Głównym był Marian Radecki, któremu w organizacji zawodów strzeleckich pomagali członkowie Klubu Strzeleckiego LOK Gryfice. W zawodach udział wzięli uczestnicy spotkania, członkowie Koła, w 2 grupach: I –członkowie z Gryfice, II –członkowie z Nowogardu. Zawody rozgrywane były z 5,6mm pistoletu sportowego.

  

W wyniku ostrej rywalizacji strzeleckiej w grupie I – Gryfice zwyciężył Ryszard Karaczyn z wynikiem 43 pkt. przed Grzegorzem Walczakiem który uzyskał 43 pkt. i Zbigniewem Mazurkiem który uzyskał 42 pkt. Natomiast w grupie II – Nowogard zwyciężył Zbigniew Żołna z wynikiem 40 pkt. przed Zbigniewem Olechnowiczem który uzyskał 38 pkt. i Edwardem Kornickim, który uzyskał 37 pkt.
Zwycięzcy w zawodach strzeleckich zostali uhonorowani medalami oraz wyróżnieni dyplomami a najlepszy strzelec Ryszard Karaczyn dodatkowo pucharem ufundowanym przez Prezesa Koła. Dekoracji medalami i wręczenia dyplomów oraz pucharu dokonał Prezes Zarządu Koła Krzysztof Tokarczyk. Zawody były przeprowadzone zgodnie z regulaminem organizacji strzelań LOK.
Po zawodach strzeleckich odbyła się część biesiadna, którą przygotowali po mistrzowsku, członkowie Komisji S-Z Koła, Eugeniusz Suteniec i Władysław Siemaszko. Serwowano w niej pyszną wojskową grochówkę, kiełbaski i kaszankę z grilla oraz napoje.
Spotkanie przebiegało w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Była ogólna dyskusja, wspomnienia i plany na przyszłość. Uroczyste spotkanie członków Koła pod względem organizacyjnym przebiegało sprawnie a jego uczestnicy byli super zadowoleni. (Mieczmar)

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*