Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:29 marca 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
A+ A A-

W dniu 5 marca 2020 r. w kawiarence Gryfickiego Domu Kultury odbyło się integracyjno okolicznościowe spotkanie członków Zarządu i Komisji socjalnej Koła nr 24 Związku Żołnierzy WP z kobietami, z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem spotkania był Zarząd Koła przy współudziale członków Komisji Socjalnej.

Czytaj dalej...

W środę 11 marca obchodziliśmy w kole PZN Gryfice Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w nieco odmienny sposób. Pomimo, że rano pogoda była nieciekawa to na miejscu okazało się , że świeci pięknie słońce, ale niestety wiał silny wiatr. Pomimo to nie zraziliśmy się i realizowaliśmy nasz wyjazd.

Czytaj dalej...

Gryfickie Spotkanie Noworoczne 2020.

Dnia 25.01.2020r. w Sali Widowiskowej Gryfickiego Domu Kultury odbyło się uroczyste Spotkanie Noworoczne. Uroczystość ta organizowana jest od wielu lat przez Urząd Gminny Gryfice, w celu podsumowania osiągnięć gospodarczych w 2019 roku oraz przedstawić plany zamierzeń na 2020 rok. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowy gminy i liczne grono osób reprezentujących instytucje, zakłady pracy, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia społeczne oraz mieszkańcy Gryfic i zaproszeni Goście.

Czytaj dalej...

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i pamiętamy jak ważną rolę w naszym życiu pełnią Babcie i Dziadkowie. 21 i 22 stycznia to tylko symboliczne święto w naszym kalendarzu. Tak naprawdę to każdego dnia w roku Babcie i Dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. Babcia i Dziadek to ukochane osoby, które najlepiej potrafią zrozumieć swoje wnuki.

Czytaj dalej...

Dnia 19 grudnia 2019 roku w Kawiarni Gryfickiego Domu Kultury odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe członków Gryfickiego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz członków Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę. Organizatorem spotkania był Zarząd Koła Związku Kombatantów RP i BWP.

Czytaj dalej...

Na wniosek Urzędu Stanu Cywilnego Miasta i Gminy w Gryficach, Prezydent RP Andrzej Duda uhonorował Medalem „Za Długoletnie Pozycie Małżeńskie" 7 par, które przeżyły wspólnie 50 lat i obchodziły „Złote Gody". „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie", to szczególne odznaczenie na które pracuje małżeństwo ponad 18 250 dni i nocy.

Czytaj dalej...

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada to jedno z najważniejszych świąt narodowych Polski. W bieżącym roku obchodzona jest 101 Rocznica odzyskania niepodległości. Upamiętnia ona wydarzenia z 11 listopada 1918 roku, kiedy Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli. Polska zniknęła z mapy świata w 1795 roku, kiedy to Prusy, Austria i Rosja dokonały trzeciego rozbioru Polski. Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Walka o niepodległość Polski trwała długo, aż w końcu, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość.

Czytaj dalej...

Dzień 1 listopad Kościół obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień Wszystkich Świętych celebrowany jest w Kościele przez odprawienie mszy świętej. Odbywa się ponadto uroczysta procesja na cmentarz i wspólna modlitwa nad grobami. W Polsce uroczystość Wszystkich Świętych jest jednym z ważniejszych świąt i ma wyjątkowy charakter. Tego dnia ludzie odwiedzają groby bliskich, Na znak pamięci o zmarłych na płytach nagrobnych zapalają znicze oraz składają okolicznościowe wieńce i wiązanki kwiatów. Jest to dzień zadumy i refleksji nad przemijaniem. to czas kiedy przywołują w myślach Tych wszystkich którzy odeszli do wieczności.

Czytaj dalej...

Dzień 12 października jest symboliczną datą pamięci o czynie bojowym Polskich Sił Zbrojnych na froncie wschodnim. 76 lat temu, 12 października 1943 r. pod Lenino, rozpoczęła się krwawa bitwa pomiędzy polską 1 Dywizją Piechoty im. Tadeusza Kościuszki w składzie sowieckiej 33 Armii a jednostkami nazistowskimi Wehrmachtu. Bitwa ta była pierwszym bojem Polskich Sił Zbrojnych utworzonych w ZSRR z inicjatywy Związku Patriotów Polskich. W czasie dwudniowych walk zginęło około 1500 żołnierzy niemieckich, 326 wzięto do niewoli, zdobyto m.in. 58 dział i moździerzy, oraz stracono 5 samolotów. Straty wśród Polaków wyniosły 512 zabitych lub zmarłych z powodu ran, 1776 rannych i 663 zaginionych.

Czytaj dalej...

VIII Rocznica sformowania 36 Dywizjonu Rakietowego OP.

W dniu 20 września 2019 r. odbyły się uroczyste obchody VIII rocznicy sformowania 36 dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej z pododdziałów rozformowanego 78 Pułku Rakietowego OP w strukturach 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. Na pierwszego dowódcę 36 dr OP został wyznaczony ppłk mgr inż. Mariusz Zagdański, były szef szkolenia 78 PR OP.

Czytaj dalej...

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk