Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:25 lutego 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd
A+ A A-

TRWA PROCES CYFRYZACJI SYGNAŁU TELEWIZJI NAZIEMNEJ

Cyfryzacja telewizji naziemnej w Polsce, należy do jednego z najważniejszych projektów w sferze publicznej, łączących zagadnienia społeczne, ekonomiczne oraz techniczne. Sygnał analogowy ma być całkowicie zastąpiony przez cyfrowy (co oznacza wyłączenie nadajników analogowych) nie później niż 31 lipca 2013r. W województwie zachodniopomorskim, w Koszalinie i okolicach analogowy sygnał wyłączony zostanie do 20.05.2013.

 Cyfrowa technika nadawania sygnału telewizyjnego umożliwi:  

· nadawanie większej liczby programów telewizyjnych,  

· poprawę jakości obrazu i dźwięku,  

· wprowadzenie telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV (High Definition Television),  

· równoległe nadawanie kilku ścieżek dźwiękowych (np. w kilku językach oraz dźwięku przestrzennego).

 W celu odbioru cyfrowego sygnału potrzebny jest telewizor z wbudowanym tunerem DVB-T lub zakup specjalnego dekodera (set-top-box) do używanych dotychczas telewizorów, które takowego nie posiadają. Zmiana ta nie dotyczy posiadaczy telewizji kablowych oraz satelitarnych, którzy nie chcą odbierać telewizji ze źródeł naziemnych.

Szczegółowe informacje o naziemnej telewizji cyfrowej (np. terminy wyłączeń telewizji analogowej, ilość programów i obecny zasięg multipleksów cyfrowych) można uzyskać na stronie internetowej: www.cyfryzacja.gov.pl lub pod numerem infolinii 800 007 788. CYFROWY NUMER INFORMACYJNY WOJEWÓDZTWA  ZACHODNIOPOMORSKIEGO:  91 43 03 712           

UKE Szczecin - cyfrowa pomoc techniczna:91 421 53 38, 91 422 62 02

UKE Koszalin - cyfrowa pomoc techniczna:94 342 38 95, 668 470 857

W dniach 20 - 22 maja UKE w Koszalinie pełnił będzie dyżur w godz. 7:00 – 20:00. Występowanie ewentualnych zakłóceń należy zgłaszać na adres email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Facebook

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk