Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/spotkaniesoltysowie
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/spotkaniesoltysowie


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:11 lipca 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Cyprian, Olga, Benedykt
A+ A A-

WIEŚ GMINNA NIE JEST INNA! WSZYSCY JESTEŚMY GOSPODARZAMI - SPOTKANIE W ŚWIESZEWIE

Różne samorządy, rozmaite problemy, każdy inny, wszyscy równi... Nasza gmina liczy 31 sołectw. Dziś, kiedy odległość nie stanowi już żadnego kłopotu komunikacyjnego chcemy pomóc sąsiednim miejscowościom, które stanowią  integralną część naszego regionu, znaleźć swoje stałe miejsce w mediach, współpracować lepiej, jeszcze więcej pomagać, skuteczniej promować.

Postanowiliśmy się więc spotkać, porozmawiać i zaproponować zupełnie nowe rozwiązania. 06. maja w świetlicy wiejskiej w Świeszewie zebrali się wszyscy gospodarze gminy. Zaproszenie burmistrza i gryfickich samorządowców przyjęła zdecydowana większość naszych sołtysów.

Mniej, czy więcej?
Andrzej Szczygieł w krótkiej przedmowie poruszył sprawę biurokracji w polskich urzędach. Każda wiadomość, jaką otrzymujemy „przechodzi przez mnóstwo rąk”, by w końcu, w trzech różnych egzemplarzach dotrzeć do zainteresowanego. Nie zawsze informacja dochodzi na czas. Im dalej od centrum, tym większe opóźnienie. Trzeba zmienić tę dyskryminację peryferiów. Chcemy na bieżąco zdobywać wiadomości i przekazywać je, żebyście mieli wiedzę na co dzień- mówił. Wszyscy, nie tylko Ci, którzy sprawują urzędy powinni interesować się i rozmawiać o lokalnych sprawach.

Wieś została zdominowana w samorządzie przez miasto. Stanowi mniejszość, przez co trudno jest „przeforsować” problemy wiejskie. Potrzeba, żeby wieś była w miarę przyzwoicie reprezentowana w radzie. Również każdy, mniejszy czy większy kłopot danego gospodarza wymaga zazwyczaj bezpośredniej wizyty w urzędzie miejskim, w konkretnym wydziale i raczej poza sesją rady. A przecież jest wiele środków, głównie unijnych, które można pozyskać. Do tej pory, dzięki programowi rozwoju obszarów wiejskich, udało się zrealizować wiele inwestycji na naszych wsiach, między innymi odremontować świetlicę, w której się spotkaliśmy i mogliśmy profesjonalnie zaprezentować swoje pomysły.

Przy okazji nawiązano również do tematu nowych zasad gospodarowania odpadami komunalnymi, wyjaśniono niektóre wątpliwości, które wiążą się z nowymi przepisami. Pojawiło się też kilka pytań dotyczących konkretnych spraw w danym środowisku. Pytano m.in. o wysypiska, dokumenty, a nawet o...zwierzynę. Wszystkich wysłuchaliśmy i podjęliśmy owocną dyskusję.

Głównym celem spotkania była prezentacja i propozycja współtworzenia strony internetowej gminy w nowej odsłonie, która jest właśnie uruchamiana. Więcej na ten temat piszemy w osobnym artykule.

{gallery}spotkaniesoltysowie{/gallery}

Facebook

Facebook

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk