Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 lutego 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian
A+ A A-

PEREGRYNACJA IKONY DNI MŁODYCH ROZPOCZĘTA

24 lutego 2013 r. rozpoczęła się peregrynacja Ikony Dni Młodych po dekanacie gryfickim. Pierwszą parafią, która gości Ikonę Matki Kościoła jest parafia pw. MB ZCzęstochowskiej w Świeszewie. Peregrynacja Ikony jest częścią duchowych przygotowań do Dni Młodych w Gryficach, które odbędą się w dniach 1-3 maja 2013 r.

Łacińskie słowo „peregrinatio” znaczy przechodzenie, pielgrzymowanie, wędrowanie, przenoszenie przedmiotów kultu religijnego. Odbywa się, aby ożywić kult religijny oraz aby zachęcić do podjęcia praktyk religijnych. Ikona przechodzi z parafii do parafii, aby każdy mógł zobaczyć jeden ze znaków Archidiecezjalnych Dni Młodych.
Ikona została przyjęta przez księdza proboszcza Romana Banasia. Następnie ks. Paweł Wiśniewski, lokalny koordynator Dni Młodych w Gryficach, przedstawił Ikonę i opowiedział o historii znaków Dni Młodych w naszej archidiecezji. Po zakończonych uroczystościach wolontariusze pod opieką katechetki Magdaleny Halak zachęcali do uczestnictwa w Archidiecezjalnych Dniach Młodych.
To pierwsza parafia, przyjmująca znak Dni Młodych. W następnych tygodniach Ikona odwiedzi następne parafie dekanatu gryfickiego. Peregrynacja zakończy się w ostatnich dniach kwietnia, przed rozpoczęciem Archidiecezjalnych Dni Młodych w Gryficach.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk