Błąd
 • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/odprawa_policji
Uwaga
 • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/odprawa_policji


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:21 września 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria
A+ A A-

ŚWIĘTO POLICJI W GRYFICACH

Z okazji 95. rocznicy powstania Policji Państwowej w sali widowiskowej Gryfickiego Domu Kultury odbyła się uroczysta odprawa w trakcie której wręczono awanse na wyższe stopnie oraz przyznano nagrody pieniężne. Oprócz policjantów Komendy Powiatowej Policji w Gryficach w uroczystości udział wziął Komendant Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki, przedstawiciele władz samorządowych, jednostek współpracujących na co dzień z policją oraz innych służb mundurowych, a także lokalne media.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Gryficach insp. Andrzej Spaczyński wygłosił przemówienie. Komendant podkreślił, że Święto Policji to hołd dla wszystkich oddanych w służbie policjantów. Przybliżył zarys historii powstania Policji Polskiej oraz wyraził szacunek dla trudnej służby, za którą grono policjantów otrzymało awanse w stopniach. Z okazji 95. rocznicy powołania Polskiej Policji Państwowej na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji decyzją z dnia 27 czerwca 2014r. w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego nadał Brązową Odznakę zasłużony Policjant dla mł. asp. Zbigniewa Zwolińskiego (18 lat służby w Policji), a wręczenie tego odznaczenia odbędzie się podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Stargardzie Szczecińskim w dniu 31 lipca 2014r. Na podstawie art. 56 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński rozkazem personalnym z dnia 15 lipca 2014r. mianował na stopień Podkomisarza Policji – post. Zbigniewa Frąckiewicza (2 lata służby w Policji). Na wyższe stopnie awansowano łącznie 37 funkcjonariuszy. W korpusie aspirantów awanse otrzymało 21 policjantów, w korpusie sierżantów 10 policjantów, natomiast w korpusie posterunkowych 6 policjantów tj.:

Na stopień:

aspiranta sztabowego Policji mianowano:

- st. asp. Stefan Kuszyk (24 lata służby w Policji) 

- st. asp. Mariusz Pokorski (14 lat służby w Policji)

- st. asp. Adam Rzepecki (19 lat służby w Policji)

Na stopień:

starszego aspiranta Policji mianowano:

- asp. Krzysztof Bogdanowski( 23 lata służby w Policji)

- asp. Marcin Górowski (10 lat służby w Policji)

- asp. Tomasz Henryk (10 lat służby w Policji)

- asp. Edyta Klepczyńska (14 lat służby w Policji)

- asp. Maciej Mączka (15 lat służby w Policji)

- asp. Piotr Mruk (12 lat służby w Policji)

- asp. Piotr Paprocki ( 15 lat służby w Policji)

- asp. Rafał Surudo (12 lat służby w Policji)

- asp. Maciej Wędziński (11 lat służby w Policji)

- asp. Sławomir Zinkiewicz (14 lat służby w Policji)

Na stopień:

 aspiranta Policji mianowano:

- mł. asp. Tomasz Szymczak (12 lat służby w Policji)

- mł. asp. Krzysztof Westfal (9 lat służby w Policji)

Na stopień:

 młodszego aspiranta Policji mianowano:

- sierż. sztab. Tomasz Krogulecki (8 lat służby w Policji)

- sierż. sztab. Fabian Karwowski (8 lat służby w Policji)

- sierż. sztab. Krzysztof Nowakowski (14 lat służby w Policji)

- sierż. sztab. Łukasz Sulwiński ( 10 lat służby w Policji)

- sierż. sztab. Artur Zieliński (15 lat służby w Policji)

- sierż. sztab. Agnieszka Połum (6 lat służby w Policji)

Na stopień:

 Sierżanta sztabowego Policji mianowano:

- st. sierż. Marcin Bartosiak (6 lat służby w Policji)

- st. sierż. Mariusz Dworek (6 lat służby w Policji)

- st. sierż. Krzysztof Gaja ( 4 lata służby w Policji)

- st. sierż. Łukasz Kierznowski ( 7 lat służby w Policji)

- st. sierż. Anna Lewandowicz (6 lat służby w Policji)

- st. sierż. Marcin Stachowiak (6 lat służby w Policji)

- st. sierż. Tomasz Zinger ( 7 lat służby w Policji)

Na stopień:

sierżanta Policji mianowano:

- st.post.  Adam Jankowski ( 4 lata służby w Policji)

- st.post. Krystian Wilk ( 3 lata służby w Policji)

- post. Roman Czaboryk ( 1 rok służby w Policji)

Na stopień:

Starszego Posterunkowego Policji mianowano:

- post. Wojciech Borek

- post. Dawid Cebulak

- post. Dawid Dominikowski

- post. Grzegorz Mroczek

- post. Ewelina Sierzchuła

- post. Radosław Szpejenkowski

Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, wysoką efektywność w pracy Komendant Powiatowy Policji w Gryficach wyróżnił nagrodami pieniężnymi 93 funkcjonariuszy oraz 22 pracowników policji.

Ponadto Komendant Powiatowy Policji w Gryficach wyróżnił dodatkowymi nagrodami pieniężnymi następujących policjantów:

 • asp. sztab. Zbigniewa Mackojć detektywa Wydziału Kryminalnego KPP w Gryficach

 • asp. sztab. Grzegorza Rydzyńskiego asystenta zespołu ds. przestępczości nieletnich WK KPP w Gryficach

 • st. sierż. Mariusza Dworka detektywa Wydziału Kryminalnego KPP w Gryficach

 • sierż. Pawła Lipińskiego 

referenta zespołu ds. przestępczości nieletnich WK KPP w Gryficach

 • st. post. Krystiana Wilka policjanta zespołu dw. Z korupcją i przestępczością gospodarczą Wydziału Kryminalnego KPP Gryfice

 • st. sierż. Agnieszkę Podgórską referenta zespołu dzielnicowych Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Gryfice

W dniu 06 lipca 2014r. Komenda Powiatowa Policji w Gryficach została powiadomiona o tym, iż w pobliżu miejscowości Modlimowo gmina Płoty doszło do usiłowania zgwałcenia kobiety, która zatrzymała się samochodem na przydrożnym parkingu. Opuszczając teren leśny została niespodziewanie z tyłu zaatakowana przez mężczyznę, który chwycił ja rękoma za szyję, po czym grożąc jej pozbawieniem życia usiłował doprowadzić do obcowania płciowego. W wyniku podjętych natychmiastowych czynności przez w/w policjantów wytypowano, zatrzymano sprawcę, a w toku wykonywanych profesjonalnie czynności podejrzany mężczyzna mieszkaniec Szczecina przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz podał okoliczności podobnych zdarzeń w roku 2008, 2011 i 2012 odnotowanych na terenie KPP Gryfice, a które zakończyły się umorzeniem. Ustalono również, że sprawca podobnych czynów mógł dopuścić się na terenie Szczecina i okolic. Nadmienić należy, że policjanci Ci wykazali się profesjonalizmem, a także podejmowali czynności z poświęceniem czasu wolnego od służby.

Kolejnymi wyróżnionymi policjantami byli:

 • asp. Rafał Surudo detektyw Wydziału Kryminalnego KPP w Gryficach

 • st. sierż. Tomasz Zinger asystent zespołu ds. przestępczości nieletnich WK KPP w Gryficach

W czerwcu 2014 roku na terenie powiatu gryfickiego odnotowano szereg włamań do piwnic, gdzie przedmiotem zaboru przez sprawców były między innymi rowery, elektronarzędzia, sprzęt wędkarski. W toku wykonanych czynności operacyjnych i podjętych działań w/w policjanci dokonali zatrzymania dwóch sprawców, którymi okazali się mieszkańcy gm. Płoty. Podczas pracy z zatrzymanymi policjanci ustalili, iż zatrzymani sprawcy dokonali 14 kradzieży z włamaniem do piwnic w miejscowościach Trzygłów, Cerkwica i Brojce. Ujawnili i zatrzymali również przedmioty pochodzące z tych włamań.

Wyróżnieni dodatkowymi nagrodami pieniężnymi to również funkcjonariusze:

 • sierż. sztab. Łukasz Sulwiński detektyw Zespołu Kryminalnego KP w Trzebiatowie
 • sierż. sztab. Artur Piechowicz

 dzielnicowy Zespołu Dzielnicowych KP w Trzebiatowie

w/w funkcjonariusze wykonując czynności procesowe w sprawie rzekomego rozboju dokonanego w dniu 15 lipca 2014r. w Mrzeżynie w wędzarni ryb wykazali się dużym profesjonalizmem podczas przesłuchania zawiadamiającego o przestępstwie pracownika, który ostatecznie przyznał się do upozorowania rozboju na jego osobie, celem ukrycia dwukrotnego przywłaszczenia pieniędzy właściciela o łącznej wartości 4000 złotych. Policjanci umiejętnie wykorzystali posiadana wiedzę, dokładnie przeprowadzili wstępne oględziny ciała zawiadamiającego, jak również logicznie powiązali pewne fakty w sprawie. Postawa w/w policjantów i zaangażowanie zasługują na uznanie, tym bardziej, że poprzez takie działanie doprowadzili do zwiększenia poziomu wykrywalności przestępstw na terenie działania tutejszej Komendy.

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki za szczególny wkład pracy, sumienność, zaangażowanie wzorowe wykonywanie obowiązków wyróżnił pamiątkowym ryngrafem pracowników policji Panią Małgorzatę Burak oraz Panią Monikę Karolak.

Życzenia i wiele ciepłych słów oraz pochwał gryficcy policjanci usłyszeli od samorządowców powiatu gryfickiego. Szczególne odznaczenie otrzymał z rąk Radnego Sejmiku Samorządowego Artura Łąckiego Komendant Powiatowy Policji w Gryficach insp. Andrzej Spaczyński. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego za wkład w bezpieczeństwo i porządek publiczny na terenie powiatu gryfickiego odznaczył Pana Komendanta Srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

Podczas uroczystości przemówienie wygłosił Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki, który podsumował pracę Policji, podziękował za trud wkładany w służbę i życzył wszystkiego najlepszego policjantom i ich rodzinom. Słowa uznania i podziękowania skierował również do pracowników policji, których praca jest równie ciężka, odpowiedzialna i bardzo potrzebna. Uroczystą odprawę uświetnił występ Kapeli Folklorystycznej „Przepióreczka” działającej w gryfickim Domu Kultury pod kierownictwem p. Tadeusza Ślusarczyka.


Informacja:

asp. Edyta Klepczyńska

Oficer Prasowy KPP Gryfice


{gallery}odprawa_policji{/gallery}

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk