Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 lutego 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian
A+ A A-

UROCZYSTY APEL W GIMNAZJUM NR 1 W GRYFICACH

1 marca 2013 r. w Gimnazjum nr 1 im. Żołnierzy Armii Krajowej odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie chcieli w ten sposób uczcić pamięć dawnych bohaterów i przywrócić ich pamięć. Organizatorem apelu był Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Miłośników Ziemi Gryfickiej, pod opieką Danuty Gasperowicz i Jacka Lwa.

Udział w uroczystości wzięli Wiceburmistrz Gryfic Waldemar Wawrzyniak i Radny Gminy Gryfice Jan Major. Akademia prowadzona była przez uczniów klasy III A – Aldonę Domańską, Magdalenę Chmielecką i Damiana Walczaka. Uczniowie klasy II A przebrani za partyzantów, z biało – czerwonymi opaskami na rękach stanowili ciekawą oprawę dla całej uroczystości. Waldemar Wawrzyniak w przemówieniu do uczniów podkreślił znaczenie tego święta w kształtowaniu postaw patriotycznych i świadomości narodowej. Zaznaczył również, że choć święto to ustanowione zostało w 2011 r., to na trwałe zapisało się w tradycje Gimnazjum nr 1. Po zakończeniu apelu uczniowie całej szkoły pod opieką nauczycieli złożyli kwiaty na grobie żołnierza AK –Józefa Jarockiego.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk