Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 lutego 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian
A+ A A-

MAM HAKA NA CZERNIAKA

28 lutego br. na Placu Zwycięstwa w Gryficach odbył się happening pod hasłem „Mam haka na czerniaka”, w której wzięli udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego. Młodzież skandowała hasła nt. jak bronić się przed nowotworem skóry, rozdawała ulotki edukujące oraz zbierała deklaracje od przechodniów.


Jest to już VI edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Polską Unię Onkologiczną. Celem programu jest promocja badań profilaktycznych, wykształcenie świadomego zdrowotnie społeczeństwa oraz przełamanie tabu związanego z chorobami nowotworowymi. W bieżącym roku tematem projektu jest nowotwór złośliwy skóry - czerniak. Biorąc udział w tym projekcie młodzież podjęła szereg działań w środowisku lokalnym promując idee programu. Odbyły się sesje popularno-naukowe, spotkania
z dziećmi-pacjentami szpitala, przedszkolakami, młodzieżą szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie dotarli z prezentacją "Mam haka na raka czerniaka" także do osób starszych (Dom Pomocy Społecznej w Gryficach), niepełnosprawnych (Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryficach) oraz gryfickiej policji. Projekt został objęty patronatem m. in. Gryfickiego Domu Kultury.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk