Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/plaza
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/plaza


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:9 lipca 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Weronika, Hieronim, Zenon
A+ A A-

MODA NA BIEGANIE PODBIJA SAMORZĄD

Już po raz dwudziesty trzeci Jarosławiec stał się nadmorską stolicą biegania. W tegorocznej edycji na dystansie 15 kilometrów pobiegło niemal 800 sportowców. Swój dystans, choć nieco krótszy przebiegli m.in. także samorządowcy i milusińscy.

W niedzielę 7 lipca Jarosławiec po raz kolejny ogarnęło biegowe szaleństwo. Niewielka miejscowość położona w Gminie Postomino pomiędzy Ustką a Darłowem przez weekend gościła ponad tysiąc biegaczy z całego świata, którzy przy akompaniamencie pełnego słońca i bezchmurnego nieba wyciskali z siebie ostatnie krople potu w pogoni za zwycięstwem.

W 23 międzynarodowym Biegu po plaży "Jarosławiec 2013" na dystansie 15 kilometrów wystartowała rekordowa liczba biegaczy. Z 793, którzy stawili się na starcie bieg ukończyło aż 717 osób - to kolejny rekord Jarosławieckiej imprezy, tym samym tegoroczną edycję można uznać za rekordową.

Choć 15 kilometrów robi wrażenie, to święto biegów w gminie Postomino nie kończy się wyłącznie na bieganiu po plaży. W niedzielę swój nieco krótszy choć nie mniej męczący dystans pokonali samorządowcy. XVIII ogólnopolski bieg samorządowy "Bursztyn Jarosławca" odbył się po raz kolejny pod patronatem "Wspólnoty" na odcinku 2 kilometrów.

 

 Wyniki biegu samorządowego (panowie):

1. Dariusz Guzowski (UG Trzebielino)

2. Łukasz Uldynowicz (UG Gryfice)

3. Andrzej Andryszczyk (UG Teresin)

 

Wyniki biegu samorządowego (panie):

1. Monika Borek (Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim)

2. Edyta Szczygielska (Przewodnicząca Rady Miasta Sławno)

3. Bożena Pobłocka (Radna Rady Miasta Lębork)

 

Prezentujemy rozmowę ze zdobywcą pucharu Wspólnoty za zajęcie drugiego miejsca w XVIII Biegu Samorządowym w Jarosławcu, Łukaszem Uldynowiczem, pracownikiem naszego urzędu:

 

Zajął pan po raz kolejny drugie miejsce w biegu samorządowca. Sukces czy jednak niedosyt?

Miejsce na podium zawsze uznaję za sukces. Wiadomo, im wyższy stopień podium, tym większy sukces, więc jakiś niedosyt pozostaje. Ale to tylko będzie lepszy bodziec, aby trenować mocniej. Jak to mówią do trzech razy sztuka, może za rok uda się zwyciężyć.

 

Który raz startował pan w Jarosławcu?

Na 15 km wystartowałem już szósty lub siódmy raz, natomiast w biegu samorządowym po raz drugi. Kiedy w 1999 roku wystartowałem tu po raz pierwszy od razu spodobała mi się organizacja zawodów i od tego czasu staram się przyjeżdżać. Wyniki osiągane tu mają raczej charakter drugorzędny, bardziej chodzi o atmosferę oraz dobrą zabawę. No tak… tylko jak tu wytłumaczyć komuś, że przebiegnięcie 15 km to dobra zabawa, tym bardziej po plaży i w takiej temperaturze…

 

Jak ocenia pan organizację biegu głównego?

Trasa ciekawa i wymagająca, szczególnie kilometrowy odcinek kopnego piasku między 3 a 4 kilometrem. Organizatorom należy się uznanie, ponieważ trasa była świetnie zabezpieczona. Atmosfera gorąca, zarówno za sprawą pogody, jak i kibiców.

 

W jakim klubie pan trenuje i jak długo biega?

Co prawda mieszkam i pracuję w gminie Gryfice, ale reprezentuję klub MLUKS „Mokasyn” Płoty. Biegam już około 15 lat.

 

Ile kilometrów przebiega pan tygodniowo i ile razy biega?

Kilometraż oraz częstotliwości zależą od okresu treningowego. Średnio jest to od 50 do 70 km przez 5 dni w tygodniu.

 

Czym się pan zajmuje na co dzień w urzędzie?

Na co dzień w urzędzie zajmuję się projektem europejskim o wdzięcznej nazwie „MEW@ – Morze Cyfrowych Kompetencji” jest to projekt realizowany w ramach PO Innowacyjna Gospodarka. Polega na przekazywaniu najbiedniejszym rodzinom z naszego miasta zestawów komputerowych wraz z dostępem do internetu.

 

Informacja: WSPÓLNOTA, Pismo Samorządu Terytorialnego, aut. Andrzej Gniadkowski, Dominik Krzysztofowicz

   {gallery}plaza{/gallery}  

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk