Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:31 marca 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Balbina, Beniamin, Gwidon
A+ A A-

AKCJA "ZAKUPY DLA SENIORÓW W GMINIE GRYFICE"

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryficach, w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego, na terenie Gminy Gryfice uruchamia akcję „Zakupy dla seniorów".

 

Celem akcji jest wsparcie osób starszych, osób z niepełnosprawnościami, osób samotnych poprzez maksymalną ochronę ich przed koniecznością wychodzenia z domu w okresie walki z pandemią koronawirusa.

Pomoc obejmuje zakup żywności, środków czystości i leków. Zakupy będą dokonywane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych najbliżej ich miejsca zamieszkania. Koszt zamówionych produktów, które pokrywa zainteresowany nie może przekroczyć kwoty 100,00 zł (wyłączając koszt leków).

Z „Zakupów dla seniora" mogę skorzystać osoby:
- w wieku powyżej 65 roku życia, samotnie prowadzące gospodarstwo domowe lub mieszkające z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną,
- z niepełnosprawnością, które ukończyły 18 lat, mieszkają na terenie Gminy Gryfice i samotnie prowadzą gospodarstwo domowe.

Usługa jest bezpłatna i wykonywana przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryficach. Akcja zakłada maksymalnie dwukrotną pomoc w tygodniu związaną z zakupem produktów codziennego użytku.

Zgłoszenia przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryficach od poniedziałku do piątku w godz. od godz. 7.00 do godz. 15.00 pod numerem tel. 91 38 53 277. Podczas rozmowy z pracownikiem Ośrodka należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania. Następnie osoba zostanie połączona z pracownikiem socjalnym, który przeprowadzi rozmowę w celu ustalenia wszystkich szczegółów niezbędnych do dokonania zakupów.

Rozmowy telefoniczne będą podstawowym narzędziem kontaktu . Pracownik, który zrobi zakupy, rozliczy się na podstawie paragonu i oświadczenia. Sposób zapłaty za zakupy oraz sposób dostarczania towarów zostanie ustalony indywidualnie z zainteresowaną osobą.

Uwaga !!!
Dla zapewnienia bezpieczeństwa każda usługa będzie miała swój numer – do wyłącznej wiadomości seniora. Tym numerem będzie posługiwał się pracownik Ośrodka.
Ponadto informujemy, że żaden pracownik socjalny Ośrodka nie będzie pukał do domu seniora jeżeli nie będzie wcześniej zgłoszenia przez telefon na zapotrzebowanie na usługę.

Apelujemy do seniorów aby uważali na próby oszustw. Pamiętajmy, że to senior musi sam zadzwonić do Ośrodka i zgłosić prośbę o pomoc.

Prosimy wszystkich mieszkańców Gryfic aby pamiętali o starszych i samotnych mieszkańcach naszej Gminy, pomagajmy sobie nawzajem, pomagajmy sąsiadom, wykażmy się empatią i zrozumieniem w tym trudnym okresie dla nas wszystkich.

Burmistrz Gryfic
Andrzej Szczygieł

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk