Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:26 maja 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna
A+ A A-

Święto Plonów w Gryficach.

Uroczystą Mszą Świętą sprawowaną w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęły się tegoroczne Dożynki w Gryficach. Następnie barwny korowód z wieńcami przeszedł przez miasto na błonia parku miejskiego, gdzie odbywała się druga część uroczystości.


Burmistrz Andrzej Szczygieł dziękował rolnikom za tegoroczne zbiory, które nie należały do łatwych. Susza zdziesiątkowała plony w całym regionie, powodując ogromne straty. – To nie był łatwy czas dla rolników, tym bardziej jesteśmy pełni podziwu dla ich pracy – mówił gryficki włodarz, który wspólnie z przedstawicielami samorządu wojewódzkiego, powiatowego oraz gminnego dzielił chlebem.
W czasie tegorocznych dożynek nie mogło zabraknąć lokalnych wykonawców – orkiestry Red Swing Low, kapeli ludowej Przepióreczki, tancerzy z Ludowego Zespołu Tanecznego z LO „Bolesława Chrobrego", Tarantul oraz po raz pierwszy gości z naszego miasta partnerskiego – Gryfowa Śląskiego - zespołu folklorystycznego „SOŁTYSOWE GRYFINKI" z Proszówki. Publiczność bawili zespół KELLERIS, Kabaret z Konopii oraz Andrzej Cierniewski. Na finał na scenie pojawiał się legendarna grupa BOYS.

Galeria

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk