Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:16 lipca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Maria, Stefan, Eustachy
A+ A A-

Granty dla gryfickich sołectw Gminy Gryfice.

Miejscowości: Dziadowo, Trzygłów, Smolęcin oraz Rzęskowo otrzymają dotacje z programu „Granty Sołeckie" Marszałka Województwa.


- Wielu laureatów to sołectwa z terenu Powiatu Gryfickiego w tym także z gminy Gryfice. Każdy grant opiewający na kwotę minimum 10 tys. złotych wydatkowany będzie z różnym przeznaczeniem. Przeważają siłownie zewnętrzne, widzę, że sołtysi dbają o swoich mieszkańców, o tych najmniejszych ale także o seniorów. Cieszę się, że te pieniądze znalazły się w budżecie województwa, staramy się wspierać ten najniższy szczebel samorządu – mówił Jarosław Rzepa, wicemarszałek województwa, podczas podpisywania umów z sołtysami. – Cieszy nas aktywność sołtysów, to że szukają wszystkich możliwych źródeł finansowania
projektów, które zaplanowali. W tym rozdaniu wyróżniono cztery sołectwa, czekamy na kolejne inicjatywy – mówi burmistrz Andrzej Szczygieł. W Smolęcinie i Trzygłowie dzięki środkom z grantów powstanie siłowa zewnętrzna, w Rzęskowie kolejne 200 metrów chodnika, zaś w Dziadowie plac zabaw.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*