Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:17 lipca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy
A+ A A-

Warsztaty bożonarodzeniowe w Bibliotece

Do 21 grudnia Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach gości przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, którzy biorą udział w zorganizowanych warsztatach zdobienia ozdób choinkowych.
W sumie w tym czasie odwiedzi nas ponad 300 dzieciaków, które różnymi technikami zdobią bombki, które mamy nadzieję zawisną na ich domowych Bożonarodzeniowych drzewkach- powiedział dyrektor placówki pan Przemysław Kubalica.

 

Warsztaty przy współpracy z bibliotekarzami prowadzą przemiłe panie ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gryficach, które twórczo wspiera pani Malwina Kubik instruktor uniwersytetu. W czasie warsztatów oprócz oklejenia, malowania i brokatowania śpiewamy kolędy i generalnie doskonale się bawimy. Grudniowe spotkania stanowią dla nas preludium do planowanych już dziś kolejnych warsztatów w trakcie, których chcemy nauczyć dzieci czerpać papier, tworzyć kamienne tabliczki z pismem klinowym, oraz uczyć je japońskiej sztuki kaligrafii. O tym jednak będziemy informować, wkrótce. Generalnie jednak chcemy by przyszły 2018 r jubileuszowy rok działalności w bibliotece był okazją nie tylko do spotkań przy półkach z książkami czy koncertach, ale także szansą do nauki nowych umiejętności.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*