Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:16 lipca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Maria, Stefan, Eustachy
A+ A A-

Inauguracja roku akademickiego Stowarzyszenia Gryficki Uniwersytet Trzeciego Wieku


Łacińskie „Gaudeamus igitur" rozbrzmiało w ostatnią sobotę w Bibliotece Miejskiej w Gryficach gdzie odbyła się inauguracja roku akademickiego Stowarzyszenia Gryficki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Podczas uroczystości, w której wziął udział m.in. burmistrz Gryfic pan Andrzej Szczygieł, jego zastępca pan Waldemar Wawrzyniak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Gryficach pan Krzysztof Tokarczyk podpisana została umowa współpracy pomiędzy gryficką uczelnią a Politechniką Koszalińską, którą reprezentował Dziekan Wydziału Humanistycznego prof. nadzw. dr hab. Michał Polak.

To bardzo ważny dzień w historii naszej uczelni. Mamy nadzieję, że nawiązana dziś współpraca pozwoli naszym studentom poszerzyć zakres wiedzy, jaką będą mogli zdobyć w bieżącym roku nasi studenci. Jestem przekonana, że wykład inaugurujący rozpoczynający nowy rok akademicki jest tylko wstępem do jeszcze ciekawszych wykładów i zajęć, jakie pojawią się w kalendarzu naszej uczelni, które już wkrótce będą dostępne a które stanowić będą o charakterze naszej uczelni - powiedziała pani Bożena Biłyj prezes Stowarzyszenia GUTW.

Dodajmy, że w trakcie uroczystości wręczono nowym studentom legitymacje studenckie spotkanie zaś zakończył wykład pt.: „Dawne i współczesne imiona Polaków", który przygotowała pani Dr Lidia Sudakiewicz.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*