Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:16 lipca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Maria, Stefan, Eustachy
A+ A A-

GRYFICKIE LATO MUZYCZNE - niedzielne koncerty w Ogrodzie Japońskim 09 lipca 2017. godz. 17,00

Zapraszamy na drugi koncert w Ogrodzie Japońskim - 9 lipca (w niedzielę) o godz. 17:00.

Koncert w wykonaniu Karoliny Ogrodowskiej i “Baltic Neopolis Quartet”.

„Muzyka w ogrodzie”

W XVIII stuleciu uwielbiano muzykowanie w ogrodzie, pośród kwiatów i krzewów, w słońcu, przed którego zbyt intensywnymi promieniami można się było schronić w cieniu ofiarowanym przez drzewa lub ochłodzić w pobliżu fontanny. Muzyka kameralna, a zwłaszcza połączenie brzmienia fletu z instrumentami smyczkowymi, doskonale wpisuje się w przestrzeń ogrodu: fletowe dźwięki przypominają ptasie trele, a struny szemrzą niczym woda w strumyku... Odpoczynek wśród przyrody wzbogaci muzyka klasyków wiedeńskich – J. Haydna i W. A. Mozarta – oraz G. Rossiniego, nieprzypadkowo nazywanego włoskim Mozartem.

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart Kwartet fletowy D-dur KV 285

Joseph Haydn Divertimento D-dur

Gioacchino Rossini Kwartet fletowy B-dur

 

Artyści:

Karolina Ogrodowska – flet

Baltic Neopolis Trio:

Emanuel Salvador – skrzypce

Emilia Goch Salvador – altówka

Tomasz Szczęsny – wiolonczela

 

Karolina Ogrodowska w 1999 r. została nagrodzona Stypendium Prezydenta Miasta Żyrardowa za szczególne osiągnięcia artystyczne i dołączyła do Warszawskiej Orkiestry Młodzieżowej „Sonata”. Ukończyła studia magisterskie w Konserwatorium w Amsterdamie. W latach 2007-2011 Karolina była flecistką w Rotterdam Ensemble, kameralnej orkiestrze symfonicznej, z którą zagrała kilkadziesiąt koncertów na terenie Holandii i Malty, również jako solistka. Występowała też w ramach holenderskiej NJO (Nederlands Orchestra and Ensemble Academy) oraz EUYO (European Union Youth Orchestra).

 

Artystce towarzyszyć będzie trio muzyków wywodzących się z Baltic Neopolis Quartet, powstałego w 2008 r. Indywidualności twórcze poszczególnych artystów pozwalają zespołowi angażować się w niekonwencjonalne projekty artystyczne. Szczecińscy muzycy nie stronią od eksperymentów w przestrzeniach muzealnych, studiach radiowych, kościołach, budynkach przemysłowych i plenerach. Muzycy są regularnie zapraszani do współpracy studyjnej zarówno przy projektach teatralnych jak i rozrywkowych. Zrealizowali między innymi partie smyczkowe na płytach Joli Szczepaniak BabaGada oraz Katarzyny Nosowskiej 8.

 

Koncert także w ramach Baltic Neopolis Festival, III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki.

 

Koncerty w Ogrodzie Japońskim to również pokazy młodych talentów, kształcących się w Gryfickim Domu Kultury. Już 9.07 zaprezentują się najmłodsze wokalistki. Zuzanna Czubaty zaśpiewa refleksyjną " Puchową kołysankę" sł. T. Szarwaryn, muz. D. Jaros , a Julia Modrzejewska wykona podniosły utwór " Raise me up" w arr. Josha Grobana. Dziewczynki kształcą się w klasie wokalu Aleksandry Nieszporek. Zapraszamy już w najbliższą niedzielę o godz. 17:00!

 

 

Przypominamy, że w przypadku niepogody koncert odbędzie się w Gryfickim Domu Kultury.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*