Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:5 lipca 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena
A+ A A-

PIOSENKA NIE TYLKO DZIECIĘCA. JAK ONI ŚPIEWAJĄ?

Każdego roku wiosną, w Gryfickim Domu Kultury swoimi wokalami  popisują się dzieci, młodzież i dorośli. W ubiegłą sobotę, 13. kwietnia Eliminacje  do Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej oraz Przegląd Solistów  Muzycznych i Zespołów Estradowych znów zgromadziły regionalne talenty.    

Przesłuchania  trwały ponad 4 godziny. Przeważały głosy żeńskie, jednak znalazło się również  kilku zdolnych wokalistów płci męskiej, którzy osiągnęli swoje małe sukcesy.  Stawką były atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Gryfice oraz –  co najważniejsze – możliwość reprezentowania powiatu w przeglądzie wojewódzkim.  Stres, zarówno ten mobilizujący jak i paraliżujący, był więc nieodłącznym  towarzyszem każdego występu. Jednak ciepły uśmiech publiczności i prowadzącej –  dyrektor Róży Szuster pomagał rozładować napięcie. Kiedy opadły emocje, jury w  składzie:

    • Przewodniczący Andrzej Grochowski z Zamku Książąt  Pomorskich w Szczecinie,
    • Krystyna Radom,
    • Krzysztof Malicki,

po ponad półgodzinnych obradach wybrało laureatów.               W  Przeglądzie Piosenki Dziecięcej przyznawano nagrody w dwóch kategoriach. Awans  do dalszego etapu konkursu otrzymały: Julia Modrzejewska z Publicznej Szkoły  Podstawowej w Cerkwicy za utwór „O kochaniu misia” i Wiktoria Sztandera z  Gminnego Ośrodka Kultury w Rewalu za wykonanie piosenki „Cicho”. W grupie 6-9  lat wyróżniono ponadto: Marzenę Frankowską ze Szkoły Podstawowej w Brojcach, Julię  Zaton z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, Natalię Kwiatkowską ze Szkoły  Podstawowej Nr 3 w Gryficach, Przemysława Pudę z Publicznej Szkoły Podstawowej  w Cerkwicy, Aleksandrę Derdzińską ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryficach i  Joannę Łukomską ze Szkoły Podstawowej w Brojcach. W kategorii 10-12 najlepiej  spisali się: Gabriela Stogowska z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, Jakub  Oksiejuk ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Gryficach, Katarzyna Pawluch z Brojc,  Kamila Pasternak, Jakub Mehal, Eliza Korozej,  (wszyscy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w  Gryficach), Julia Kolanek z Gminnego Ośrodka Kultury w Rewalu i grupa  „Karniczanki” z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach.               Przegląd  Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych to odrębny konkurs, w którym udział  mogli wziąć gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich i dorośli. Wśród nich  bezkonkurencyjne okazały się: Karolina Goszczyńska z Liceum Ogólnokształcącego  w Gryficach z piosenką „A jeśli nie znajdziesz...” i Marta Jagielska z Brojc w  „Tangu na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Wyróżnienia miejscowe  otrzymali ponadto: duet „Paweł i Bartek” z Gminnego Klubu Kultury w Karnicach i  Sandra Płodziszewska z Gminnego Ośrodka Kultury w Rewalu.               Laureatkom  życzymy sukcesów na wyższym szczeblu konkursu, który odbędzie się 25. maja  (piosenka dziecięca) i 08. czerwca (soliści i zespoły estradowe) w Zamku  Książąt Pomorskich w Szczecinie.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk