Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:6 lipca 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Łucja, Dominika, Teresa
A+ A A-

PIOSENKA NIE TYLKO DZIECIĘCA. JAK ONI ŚPIEWAJĄ?

Każdego roku wiosną, w Gryfickim Domu Kultury swoimi wokalami popisują się dzieci, młodzież i dorośli. W ubiegłą sobotę, 13. kwietnia Eliminacje do Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej oraz Przegląd Solistów Muzycznych i Zespołów Estradowych znów zgromadziły regionalne talenty.
 Przesłuchania trwały ponad 4 godziny. Przeważały głosy żeńskie, jednak znalazło się również kilku zdolnych wokalistów płci męskiej, którzy osiągnęli swoje małe sukcesy. Stawką były atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Gryfice oraz – co najważniejsze – możliwość reprezentowania powiatu w przeglądzie wojewódzkim. Stres, zarówno ten mobilizujący jak i paraliżujący, był więc nieodłącznym towarzyszem każdego występu. Jednak ciepły uśmiech publiczności i prowadzącej – dyrektor Róży Szuster pomagał rozładować napięcie. Kiedy opadły emocje, jury w składzie: Przewodniczący Andrzej Grochowski z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Krystyna Radom, Krzysztof Malicki, po ponad półgodzinnych obradach wybrało laureatów.
W Przeglądzie Piosenki Dziecięcej przyznawano nagrody w dwóch kategoriach. Awans do dalszego etapu konkursu otrzymały: Julia Modrzejewska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Cerkwicy za utwór „O kochaniu misia” i Wiktoria Sztandera z Gminnego Ośrodka Kultury w Rewalu za wykonanie piosenki „Cicho”. W grupie 6-9 lat wyróżniono ponadto: Marzenę Frankowską ze Szkoły Podstawowej w Brojcach, Julię Zaton z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, Natalię Kwiatkowską ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryficach, Przemysława Pudę z Publicznej Szkoły Podstawowej w Cerkwicy, Aleksandrę Derdzińską ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gryficach i Joannę Łukomską ze Szkoły Podstawowej w Brojcach. W kategorii 10-12 najlepiej spisali się: Gabriela Stogowska z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, Jakub Oksiejuk ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Gryficach, Katarzyna Pawluch z Brojc, Kamila Pasternak, Jakub Mehal, Eliza Korozej,  (wszyscy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach), Julia Kolanek z Gminnego Ośrodka Kultury w Rewalu i grupa „Karniczanki” z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach.

Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych to odrębny konkurs, w którym udział mogli wziąć gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich i dorośli. Wśród nich bezkonkurencyjne okazały się: Karolina Goszczyńska z Liceum Ogólnokształcącego w Gryficach z piosenką „A jeśli nie znajdziesz...” i Marta Jagielska z Brojc w „Tangu na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Wyróżnienia miejscowe otrzymali ponadto: duet „Paweł i Bartek” z Gminnego Klubu Kultury w Karnicach i Sandra Płodziszewska z Gminnego Ośrodka Kultury w Rewalu. Laureatkom życzymy sukcesów na wyższym szczeblu konkursu, który odbędzie się 25. maja (piosenka dziecięca) i 08. czerwca (soliści i zespoły estradowe) w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk