Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:9 lipca 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Weronika, Hieronim, Zenon
A+ A A-

KUBA CZTERNASTY W POLSCE

Tegoroczne Szachowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 12. i do lat 14. rozgrywane były w niesamowitej scenerii, bo w pięknym Zamku Książ pod Wałbrzychem. Właśnie tam, w dniach 10-17 kwietnia, odbyła się II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych, w ramach której rozegrano Szachowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 12. i do lat 14.

W mistrzostwach mieliśmy swojego reprezentanta. Był nim 12. letni junior UKS Szach Gryfice - Jakub Kubiak. Gryficzanin miał numer 33. wśród 46. rywali, tak więc nie należał do faworytów zawodów. Liczyliśmy na miłą niespodziankę i nie zawieliśmy się.


Już w pierwszej rundzie nasz junior był sprawcą największej niespodzianki, wygrał – z rozstawionym z nr. 10. - Bartoszem Wyczlingiem z UKS Skoczek Tczew. W II rundzie Kuba zremisował z nr. 8. turnieju – Miłoszem Szparem. Później przyszły dwie porażki, następnie dwa zwycięstwa i dwa remisy. Po ośmiu rundach junior UKS Szach Gryfice zajmował doskonałe 13. miejsce. Dziewiąta, ostatnia runda miała zdecydować, czy Kuba awansuje do pierwszej dziesiątki, czy… znajdzie się w trzeciej dziesiątce. Partia z Janem Kokoszyńskim z Polonii Warszawa bardzo długo była wyrównana, choć warszawiak, grający białymi, miał cały czas inicjatywę. Kuba wyczekał i gdy nadarzyła się okazja, skontrował. Grając na ostatnich sekundach (po każdym ruchu dodaje się do czasu gracza 30 sekund) w kilku ruchach osiągnął znaczną przewagę. Brak czasu na przemyślenie pozycji i obopólne groźby sprawiły, że przeciwnicy zgodzili się na remis. ten remis dał Kubie niezłe 14. miejsce w Polsce. Przy okazji, nasz junior był, w tej grupie wiekowej, najlepszym szachistą z województwa zachodniopomorskiego.

Wyniki: 1. Szymon Gomularz (TS Wisła Kraków) 2. Krzysztof Łukasiewicz (UKS SP3 Bogatynia) 3. Radosław Psyk (KSz Piątka Skierniewice) 4. Jakub Kossakowski (MKSz-MDK Białystok) 5. Jan Pułtorak (UKS Rodło Opole) 6. Mateusz Lis (UKS Czarny Koń Olkusz) 14. Jakub Kubiak (UKS Szach Gryfice) 33. Miłosz Pijewski (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) 36. Damian Dąbrowski (Pod Wieżą Szczecin). Grało 46 juniorów.Zobacz więcej

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk